Naczepy samochodowe to nieodłączny element prowadzenia działalności w branży transportowej czy logistycznej. Bez nich trudno wyobrazić sobie sprawny i przede wszystkim bezpieczny przewóz różnego rodzaju produktów i towarów. Wybór dobrej przyczepy nie można pozostawić przypadkowi – jej specyfikacja techniczna musi odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom. Jedną z najchętniej wybieranych pozostaje model kurtynowy. Czym się charakteryzuje i dlaczego warto na niego postawić? Podpowiadamy.
Naczepy kurtynowe cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców działających w sektorze transportu, czemu trudno się dziwić. Tego rodzaju rozwiązanie to gwarancja uniwersalności oraz maksymalnego wykorzystania potencjału przestrzeni. Naczepę kurtynową można bowiem załadować z każdej strony, dzięki czemu cały proces przebiega bardzo sprawnie, i co najważniejsze, znacznie łatwiej rozplanować w niej rozkład towaru.
Warto zwrócić uwagę na konstrukcję naczep kurtynowych, które często nazywane są również „firankami”. Są one zaliczane w poczet naczep plandekowych, jednak podstawowa różnica tkwi w metodzie ich otwierania. Zostały zbudowane tak, aby warstwa szczelnego materiału płynnie przesuwała się po prowadnicy – stąd też nawiązanie do firanki. Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje naczep kurtynowych – tradycyjne oraz ze specjalnymi burtami.
Naczepa firanka to podstawowy rodzaj naczep kurtynowych, który cieszy się niesłabnącymi zainteresowaniem wśród osób, które poszukują sprawdzonego i bezpiecznego sposobu na przewóz towarów. Ich konstrukcja pozwala na ładowanie nie tylko z boków. Można je otwierać także z tyłu lub z góry, a to wszystko dzięki mechanizmowi dachu, który przesuwa się w obu kierunkach.
Z pewnością jest to ogromna zaleta sprzętów dostępnych w ofercie jednego z liderów na rynku m.in. naczep samochodowych i przyczep rolniczych – firmy Zasław. Polski producent przyczep może pochwalić się dużym doświadczeniem w branży, bo działa nieprzerwanie od 1953 roku. Marka zwraca szczególną uwagę na trzy kluczowe aspekty, które doprowadziły ją na sam szczyt. Mowa o technologii, jakości oraz wizji, która pozwala na nieustanny rozwój firmy i jej międzynarodową ekspansję.
W ofercie firmy Zasław znajdziemy nie tylko tradycyjne „firanki”, ale również takie modele jak burto firanka. Czym różnią się od swoich konwencjonalnych odpowiedników? Podobnie jak one charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, możliwością załadunku z boku, tyłu lub z góry, płynnym mechanizmem odsłaniania i zasuwania szczelnej plandeki, jednak posiadają specjalnie zaprojektowane burty przytwierdzone zawiasami do zabudowy. Dzięki nim przewożone towary mają zapewnioną jeszcze lepszą stabilność.