wpisz aby wyszukać

Bank Pekao S.A. przystąpił do programu Karta Dużej Rodziny (KDR)

Podziel się

Bank Pekao S.A. przystąpił do programu Karta Dużej Rodziny (KDR): podpisano stosowną umowę w tej sprawie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Od  tej pory posiadacze KDR będą mogli korzystać z usług i produktów Banku Pekao S.A. na bardzo korzystnych warunkach.

Celem Programu KDR jest bezpośrednie wsparcie rodzin wielodzietnych (z co najmniej trójką dzieci), kreowania pozytywnego wizerunku wielodzietności, jak również zwiększania szans rozwojowych oraz życiowych dzieci i młodzieży z tych rodzin.

Bank Pekao S.A. przestaje być bankiem tylko dużych firm, a staje się też bankiem dużych rodzin. Przystępując do programu Karty Dużej Rodziny będziemy wspierać rodziny oferując realną wartość w postaci finansowej. Duże rodziny będą mogły liczyć nie tylko na tańsze kredyty, ale przede wszystkim na obniżenie opłat za comiesięczne rachunki domowe opłacane z konta w Banku Pekao S.A. oraz na możliwość rozkładania na raty oprocentowane 0% transakcji wykonanych kartami kredytowymi  – zapowiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

Według badań TNS Polska zrealizowanych na zlecenie Najwyższej Izby Kontroli, posiadacze Karty Dużej Rodziny oczekują realnej pomocy w obniżeniu kosztów, m.in. w zakresie opłat domowych, eksploatacyjnych oraz kredytów mieszkaniowych.

Dlatego Bank Pekao S.A. stworzył ofertę, uzupełniającą dotychczasowy zakres usług oferowanych w ramach programu KDR. Bank oferuje m.in. obniżenie opłat mieszkaniowych oraz kosztów kredytowania. Klienci Banku Pekao S.A. posiadający KDR, którzy  dla min. 2 dzieci otworzą bezpłatny rachunek lub konto oszczędnościowe „Mój Skarb” przez dwa lata opłacając rachunki domowe z konta, w tym Konta Przekorzystnego będą mogli otrzymać zwrot do 5% miesięcznie do 600 zł przez dwa lata. Bank zaoferuje również tańsze kredyty hipoteczne z marżą obniżoną o 0,2 p.p. oraz prowizją ograniczoną do 1% oraz Pożyczki Przekorzystne z prowizją wynoszącą jedynie 3% i oprocentowaniem 7,77%.

Natomiast wielodzietne rodziny korzystając z karty kredytowej będą mogły podzielić dokonane transakcje na 10 rat z oprocentowaniem 0%.

Dodatkowo klienci płacąc dowolną kartą banku, przelewem z Pekao24 lub bankowości mobilnej PeoPay będą mogli korzystać ze specjalnych rabatów do 20% na powrót do szkoły. Posiadacze KDR będą mogli też liczyć na bezpłatną obsługę konta i kart płatniczych.

Według danych wewnętrznych Banku Pekao S.A. rodziny wielodzietne (3+) do tej pory korzystały przede wszystkim z ROR (97%), kart debetowych (86%) i produktów dla dzieci (26% Mój Skarb), kart kredytowych (20%), a mniej z produktów oszczędnościowych (od 5% do 7%).

Średnio rodziny 3+ wydają 934 zł miesięcznie na koszty związane ze spłatą kredytów i pożyczek (28% nie ma pożyczek, a w 27% rodzin miesięczny koszt pożyczki nie przekracza 500 zł), oraz 700 zł na opłaty mieszkaniowe.

W ramach programu wydano już 1,8 mln Kart Dużej Rodziny, z tego 1,1 mln dla dzieci oraz 700 tys. dla rodziców. 65% rodzin wielodzietnych (3+) czyli posiadających co najmniej trójkę dzieci, posiada taką kartę. Jest to 400 tys. z 630 tys. rodzin wielodzietnych. W ramach programu KDR, jej użytkownicy mogą korzystać z preferencyjnych usług oferowanych przez prawie 2900 podmiotów.

Kartę Dużej Rodziny można uzyskać składając wniosek  w urzędzie gminy miejsca naszego zamieszkania. Od stycznia 2018, Karta Dużej Rodziny jest dostępna w formie elektronicznej (przez aplikację mobilną), jak i tradycyjnie w formie plastikowej.  O kartę mogą ubiegać się rodziny niezależnie od ich poziomu przychodu, jeśli mają co najmniej trójkę dzieci: w wieku do ukończonego 18 roku życia, w wieku do ukończonego 25 roku życia, jeśli dziecko uczy się w szkole lub na uczelni wyższej; bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zostaw komentarz