wpisz aby wyszukać

Biura rachunkowe – jaki jest ich zakres usług?

Podziel się

Korzystanie z usług biura rachunkowego jest dobrą propozycją dla przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na samodzielne zajmowanie się sprawami księgowymi i nie chcą zatrudniać całego działu na stałe. Jaki jest zakres takich usług? A może warto postawić na księgowość online?

Jaki jest zakres usług biur rachunkowych?

Różnorodne usługi oferowane przez biura rachunkowe w Śląskim można podzielić ze względu na zakres wykonywanych obowiązków. Najobszerniejszym pakietem jest pełna księgowość, która sprawdzi się w przypadku spółek cywilnych o wysokich przychodach rocznych. Czasami jednak wystarczą jedynie pojedyncze usługi. Z jakich mogą skorzystać przedsiębiorcy?

  • Księgowość uproszczona – w jej zakresie klienci mogą liczyć na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
  • Sprawozdania finansowe – obecnie wiele firm (poza tymi, które prowadzą księgowość uproszczoną) musi zdawać sprawozdania finansowe. Można to jednak zlecić zewnętrznym biurom rachunkowym.
  • Kadry i płace – w zakres tej usługi wchodzi obsługa księgowo-płacowa, czyli rozliczanie PIT-ów, wyliczanie składek ZUS i przygotowywanie deklaracji.
  • Procedura OSS – ta usługa jest ułatwieniem dla przedsiębiorców, którzy sprzedają towary za granicą i muszą opłacić VAT w kraju kupującego.

Prostowanie błędów, księgowość, doradztwo – jakie są usługi biur rachunkowych?

Fachowe biuro rachunkowe oferuje również inne usługi, poza samym prowadzeniem księgowości. Zalicza się do nich prostowanie błędów, przeprowadzanie audytów i kontroli w firmie czy doradzanie w zakresie prowadzenia finansów i budżetowania. W ofercie można znaleźć również szkolenia dla pracowników.

Warto również rozważyć skorzystania z biura rachunkowego z dojazdem do klienta. Taka forma opiera się na prowadzeniu księgowości online z możliwością skonsultowania wszelkich niezbędnych spraw na miejscu.

Możliwość skorzystania z usług zewnętrznego biura rachunkowego to ułatwienie dla wielu właścicieli firm. Mogą liczyć na profesjonalizm i dopasowanie zakresu pod swoje potrzeby.

Zostaw komentarz