wpisz aby wyszukać

Co to jest kredyt firmowy i na co można go wykorzystać?

Podziel się

Bardzo dużo firm, zwłaszcza na początkowym etapie swojego funkcjonowania, potrzebuje dodatkowego finansowania, dzięki któremu możliwe będzie to, aby wyremontować niezbędne budynki, zakupić wyposażenie hal czy magazynów, jak również sprzętu komputerowego czy oprogramowania. Kredyt firmowy jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Na czym polega? Czy trudno go otrzymać? Jakie są jego zalety?

Założenie firmy to jedna kwestia, a wyposażenie jej w niezbędne narzędzia czy park maszynowy to druga kwestia. Bardzo często zdarza się, że w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcom brakuje dostatecznej ilości kapitału, aby wszystko kupić z własnych środków.

Rozwiązaniem są oczywiście zewnętrzne źródła finansowania, wśród których najbezpieczniejszym rozwiązaniem są kredyty bankowe. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie rozwiązania zarówno dla mniejszych, jak również dla dużych firm.

Kredyty firmowe, zwane również kredytami inwestycyjnymi przyznawane są dokładnie w taki sam sposób, jak kredyty gotówkowe lub pożyczki dla osób prywatnych.

Co to jest kredyt firmowy i gdzie go otrzymać?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, aby pozyskać kredyt firmowy, zdecydowanie powinniśmy złożyć wniosek kredytowy do banku. Możemy to zrobić w banku, w którym posiadamy konto firmowe, jak również skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który przedstawi nam oferty różnych banków i przeprowadzi przez cały proces kredytowy.

Kredyt firmowy to dodatkowy sposób finansowania, który możemy przeznaczyć jednak tylko i wyłącznie na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nie powinniśmy wykorzystywać środków firmowych do realizacji celów prywatnych.

Na co możemy wykorzystać kredyt firmowy?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt firmowy jest kredytem dla biznesu, dlatego środki, które z niego pochodzą powinniśmy wykorzystać na potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Środki, które pozyskamy z kredytu możemy wydać na:

– budowę siedziby firmy, rozbudowę, remont,
– zakup mebli, sprzętu AGD, IT,
– budowę hali, magazynu,
– zakup sprzętu do obsługi hali,
– zakup potrzebnego wyposażenia dla firmy,
– zakup oprogramowania lub licencji.

Kredyt firmowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu bez przeszkód uzyskamy odpowiednie środki na rozwój firmy. Podobnie, jak w przypadku kredytów konsumenckich bez problemu ustalimy wysokość kredytu, okres kredytowania, jak również wysokość rat.

Zostaw komentarz