wpisz aby wyszukać

Dwa rodzaje ubezpieczenia, które warto jest mieć

Podziel się

Ubezpieczenia czasami mogą wydawać się niepotrzebnym wydatkiem, jednak pamiętajmy o tym, że w momencie kiedy coś się stanie, to jest już za późno na jakiekolwiek zabezpieczenie. Warto więc pomyśleć o tym wcześniej, tym bardziej że rynek polis bardzo się rozwija i niemal każda firma ubezpieczeniowa, jest w stanie zaoferować nam ciekawe produkty w tym zakresie. Oczywiście ubezpieczenie OC lub ubezpieczenie domu to pewien standard, dzisiaj więc zajmiemy się tymi rzadziej wybieranymi ubezpieczaniami i odpowiemy na pytanie, czy warto je mieć.

Przezorny zawsze ubezpieczony – czyli powiedzonko, w którym jest dużo prawdy

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nikomu nie życzymy żadnych czarnych scenariuszy, które zakładałyby wykorzystanie pieniędzy z ubezpieczenia. Jednakże powinniśmy mieć świadomość, że wypadki się zdarzają i chociaż wszyscy wolimy, by te omijały nas szerokim łukiem, to nawet najbardziej ostrożna osoba, może w pewnym momencie mieć po prostu pecha i ulec jakiemuś nieprzewidzianemu zdarzeniu. Oczywiści w tym przypadku na myśl przychodzą nam się głównie wypadki komunikacyjne lub podobne rzeczy, ale nie zapominajmy także o chorobach, na które zapaść może każdy z nas.

Firma ubezpieczeniowa staje się tym samym naszym sojusznikiem w zabezpieczeniu naszej rodziny i dobytku, przed potencjalnymi, złymi wydarzeniami. Okazuje się jednak, że oprócz ochrony, dobra firma ubezpieczeniowa jest nam w stanie zaoferować znacznie więcej. Jakie są więc dwa rodzaje ubezpieczeń, które nie są tak popularne jak chociażby ubezpieczenie domu, jednakże mogą nam pomóc w trudnej sytuacji?

Firma ubezpieczeniowa to nie tylko OC – ubezpieczenie z opcją oszczędzania

To bardzo ciekawy produkt na rynku ubezpieczeń, który łączy w sobie zalety oszczędzania pieniędzy i ubezpieczenia na życie. Jak to działa? Firma ubezpieczeniowa, której płacimy składki, część z naszych pieniędzy przeznacza na poczet ubezpieczenia, tym samym zapewniając nam ochronę na wypadek choroby czy innego nieszczęśliwego zdarzenia. Druga część naszej składki trafia natomiast na specjalne konto oszczędnościowe.

Tym samym otrzymujemy dwie korzyści w jednym produkcie – nie tylko oszczędzamy pieniądze na przyszłość, ale także cieszymy się bezpieczeństwem, jakie może zapewnić nam firma ubezpieczeniowa. Warto zaznaczyć, że chociaż są specjalne oferty, które zakładają oszczędzanie na konkretny cel lub na emeryturę, to i tak ostatecznie to my zdecydujemy, na co chcemy przeznaczyć nasze oszczędności. To bardzo dobra opcja dla każdego, kto ma problemy z regularnym odkładaniem pieniędzy.

Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy

Kolejną ciekawą opcją ubezpieczeniową, która może się nam okazać przydatna w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach, to ubezpieczenie na wypadek utraty praca. Firma ubezpieczeniowa może to włączyć do umowy klasycznego ubezpieczenia na życie lub zaoferować nam taką polisę, jak odrębny produkt. Warunki i koszty będą nieco inne w obu tych sytuacjach, jednak ogólna funkcjonalność i przeznaczenie ubezpieczenia się tutaj nie zmienia – taka polisa przyda nam się wtedy, kiedy nieoczekiwanie stracimy pracę.

Warto tutaj dodać, że ten rodzaj ubezpieczenia może być wymagany, jeśli staramy się o jakiś większy kredyt. Stanowi on wtedy asekurację dla banku, który będzie miał pewność, że będziemy spłacać nasze zobowiązania niezależnie od okoliczności. Jednakże, jeśli chcemy wykupić ubezpieczenie od utraty pracy bez żadnego kredytu, jest to oczywiście możliwe i warto jest się nad tym zastanowić. Czasami może zdarzyć się tak, że nawet wzorowy pracownik, straci swoje zatrudnienie podczas kryzysu lub ze względu na redukcję etatów. Nie możemy zapominać także o takich ryzykach jak choroby czy wypadki, które z równą skutecznością są w stanie wyłączyć nas z aktywności zawodowej na jakiś czas.

Pieniądze z ubezpieczenia przydadzą się wtedy do zwykłego, codziennego życia. Zdecydowanie łatwiej będzie nam poszukać innego zatrudnienia w sytuacji, kiedy nie będziemy musieli martwić się zupełnym brakiem środków finansowych na spokojne życie swoje i swojej rodziny.

 

Zostaw komentarz