wpisz aby wyszukać

Księgowa – kiedy warto ją zatrudnić?

Podziel się

Decydując się na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, należy liczyć się z obowiązkiem terminowego dopełniania wielu formalności. Nieoceniona jest przy tym pomoc księgowej, Kiedy warto ja zatrudnić? 

W czym pomaga księgowa?

Wielu przedsiębiorców mówi, że zatrudnienie dobrej księgowej odpowiada w dużej mierze za powodzenie firmy. Profesjonalna księgowa świadczy wszelkie niezbędne usługi umożliwiające wsparcie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przede wszystkim zajmie się prawidłowym rozliczeniem przychodów. Istnieje kilka rodzai form rozliczeń z urzędem skarbowym. Księgowa pomoże wybrać ten najlepszy, dostosowany do rodzaju działalności, tak, żeby rozliczenie było, jak najkorzystniejsze. Dodatkowo dopilnuje, aby wszystkie dokumenty trafiły w wyznaczonych terminach do urzędu. Zajmie się również rozliczeniem składek do ZUS-u. Przygotuje roczne zeznania podatkowe oraz okresowe bilanse. Będzie to nieocenione wsparcie, szczególnie w fazie rozwojowej firmy, ponieważ pozwoli określić dalsze plany oraz obliczyć budżet, jaki może zostać przeznaczony na inwestycje. Z usług księgowej na pewno warto skorzystać w momencie, gdy zatrudnia się pracowników. Zadba ona o prawidłowe rozliczenie czasu pracy, wymiaru składek, dni urlopowych, zwolnień chorobowych, przygotowanie listy płac oraz kontrolowanie aktualności badań okresowych i szkoleń BHP. 

Kiedy jeszcze warto skorzystać z usług księgowej?

Decydując się na założenie firmy, warto skonsultować się z księgową. Pomoże ona dobrać odpowiednią metodę rozliczenia przychodów, a w przypadku, gdy firma otwierana jest przez kilku wspólników – najlepszy rodzaj spółki. Dodatkowo będzie służyła wsparciem podczas wypełniania wszystkich dokumentów podczas rejestracji działalności. 

Dzisiaj dostępnych jest wiele programów rządowych umożliwiających zdobycie dotacji pieniężnych na założenie działalności, zatrudnianie pracowników czy pozyskanie środków na rozwój firmy. Dobra księgowa będzie dokładnie wiedziała, z jakich udogodnień opłaca się skorzystać i jak dopełnić wszelkie formalności.   

Zostaw komentarz