wpisz aby wyszukać

Mieszkania nadal drożeją

Podziel się

Na rynku mieszkaniowym coraz drożej. Podwyżki dotyczą zarówno lokali w stanie deweloperskim, jak i tych z drugiej ręki. Redakcja Bankier.pl wraz z serwisem nieruchomości Otodom.pl podsumowała ceny ofertowe mieszkań w ostatnim miesiącu.

Dane za czerwiec 2018 roku wskazują jednoznacznie – w ciągu ostatniego półrocza podwyżki cen nowych mieszkań sięgnęły nawet 10 proc. Tak duża zmiana dotyczy nieruchomości w Gdańsku i Szczecinie. Z dużą podwyżką cen muszą liczyć się również zainteresowani kupnem mieszkań we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi, gdzie deweloperzy żądają około 5 proc. więcej niż w styczniu tego roku. O 2 proc. podrożały nowe mieszkania w Katowicach, a tylko w Krakowie i Lublinie ceny pozostały bez zmian.

W przypadku rynku wtórnego od podwyżek uchronił się jedynie Szczecin, który jest jednocześnie najtańszym miastem w zestawieniu pod względem cen mieszkań z drugiej ręki. Kilka procent więcej trzeba zapłacić za mieszkania z rynku wtórnego w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Wzrostom nie oparł się również rynek stołeczny – średnia stawka za mieszkanie z drugiej ręki w Warszawie w czerwcu wyniosła prawie 9500 zł/mkw.


Źródło: Bankier.pl

Zostaw komentarz