wpisz aby wyszukać

Niezależny doradca finansowy – dlaczego warto korzystać z jego usług?

Podziel się

Znalezienie kredytu to nie lada wyzwanie. Znalezienie kredytu, który będzie miał dobre warunki jest pracochłonne. Aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą pożyczenia gotówki, warto podjąć współpracę z doradcą finansowym. W czym może nam pomóc i czy warto z nim współpracować?

Kim jest doradca finansowy?

Niezależny doradca finansowy w Warszawie to osoba, która doradza w prawie kredytów. Odpowiada na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwości związane z udzielaniem kredytów. Udając się do doradcy finansowego możemy dowiedzieć się o wszystkich ważnych kryteriach, jakie należy spełnić, by bank udzielił kredytu. To osoba, która szuka najbardziej korzystnej opcji kredytowej. Niegdyś doradcą finansowym mógł zostać każdy. Od 2017 roku doradcą może zostać osoba, która otrzyma zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Osoba taka musi być także zarejestrowana w rejestrze doradców i opłacać ustalona składkę.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Kredyt bierze się na kilka lat. Dlatego też dobrze jest, gdy to zobowiązanie jest dobrane pod nasze możliwości. Niezależny doradca finansowy, na przykład Krzysztof Kaczor – Kredyty, może pomóc w dotarciu do tej jednej optymalnej oferty kredytowej. Dlaczego warto z nim współpracować? Doradca finansowy współpracuje z wieloma bankami. Dzięki temu ma dostęp do portfolio wielu banków. To daje nam możliwość porównywania wielu ofert i dopasowania ich do naszych wymagań i oczekiwań. Współpraca z doradcą finansowym pozwala klientowi zaoszczędzić sporo własnego czasu. Doradca śledzi oferty wielu banków i może wybrać najkorzystniejszą ofertę, podczas jednego spotkania.

Doradca będzie w stanie sprawdzić zdolność kredytową klienta i wskazać ofertę, z której można skorzystać. Dopilnuje też wszystkich dokumentów, jakie wymagane są przez bank do złożenia wniosku kredytowego. Jeśli czegoś będzie brakowało, będzie na bieżąco informował klienta. W zależności od celu kredytowania już na wstępnym etapie może przygotować klientowi listę dokumentów i wskazać te, w których uzyskaniu może klientowi pomóc.

Zostaw komentarz