wpisz aby wyszukać

Nowe centrum dystrybucyjne H&M – SEGRO Logistic Park Poznań, Gądki wita H&M

Podziel się

Firmy SEGRO i H&M podpisały umowę dotyczącą najmu 30,000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki. Dodatkowe centrum dystrybucyjne H&M będzie obsługiwało operacje związane z rynkiem e-commerce. W transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze przez H&M parku SEGRO w tej konkretnej lokalizacji było dogodne połączenie z autostradą A2 i drogą ekspresową S11. Dodatkowo, niezwykle istotną kwestią dla H&M były wysokie standardy SEGRO w zakresie zrównoważonego budownictwa. Od wielu lat firma H&M jest silnie związana z ideami zrównoważonego rozwoju, będąc liderem we wdrażaniu zmian, których celem jest ich implementacja w świecie mody.

„Zainstalowane w obiekcie, nowoczesne oświetlenie wewnętrzne LED, sterowane inteligentnym systemem DALI, to ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko obniża koszty eksploatacji, ale również poprawia warunki pracy zatrudnionych osób. W budynku zastosowano także rozwiązania zapewniające większy dostęp do światła dziennego w strefach kompletacji oraz przyjazny środowisku system ogrzewania częściowo odzyskujący energię. Odpowiedzialny i zrównoważony rozwój stają się istotnymi kwestiami dla coraz większej liczby klientów biznesowych, jak również dla rosnącej grupy użytkowników końcowych” mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO. W 2017 roku, we wszystkich swoich parkach w Polsce, SEGRO wymieniło w ramach oświetlenia zewnętrznego ponad 3500 tradycyjnych żarówek na nowoczesne oświetlenie LED. Cały proces był inicjatywą dewelopera i został przeprowadzony w zaledwie sześć miesięcy. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko obniżenie kosztów dla klientów, jest to również rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo. Lepsze oświetlenie jest wyjątkowo ważne podczas nocnych dostaw, gdyż zmniejsza możliwość kolizji czy przypadkowego uszkodzenia towarów. Proces modernizacji został również wprowadzony w SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki.

SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki jest położony w zachodniej części Polski, zaledwie 13 kilometrów od centrum Poznania, przy trasie ekspresowej S11, w pobliżu autostrady A2 (Wschód-Zachód).

Zostaw komentarz