wpisz aby wyszukać

Pierwsza pożyczka – przydatne informacje

Podziel się

W obecnych czasach dostęp do szybkich pożyczek nazywanych potocznie chwilówkami jest bardzo prosty. Oferty docierają do nas różnymi kanałami, a najpopularniejszym jest bez wątpienia internet. Kiedy jednak decydujemy się na taki rodzaj wsparcia finansowego po raz pierwszy, wiele rzeczy może wydawać się nam niejasnych. O czym w takim razie warto pamiętać przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki, aby nie żałować podjętej przez nas decyzji? Sprawdź. 

Pierwsza pożyczka – o czym warto pamiętać?

Kiedy decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, najczęściej znajdujemy się w sytuacji, w której dodatkowa gotówka jest nam potrzebna w bardzo krótkim czasie. Często potrzebujemy jej chociażby na spłatę różnego rodzaju zobowiązań, choć najczęściej wybieranym przez klientów produktem jest pożyczka pozabankowa na dowolny cel. Pierwsza pożyczka może okazać się w tym przypadku bardzo pomocna, jeśli jednak nie podejdziemy do tego tematu w odpowiedni sposób, jej spłata może okazać się dla nas dość problematyczna.

O czym warto pamiętać przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki? Przede wszystkim zastanów się nad tym, jaka kwota rzeczywiście będzie Ci potrzebna. Wiele osób decyduje się na pożyczenie wyższej kwoty niż pierwotnie planowali, co w przyszłości okazuje się być dość problematyczne i może opóźnić dokonanie spłaty pożyczki w wyznaczonym pierwotnie terminie.

Warto również zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście będzie Cię stać na regularne spłaty zobowiązania, a także ile powinna wynosić miesięczna rata. Pamiętaj, że zbyt wysoka kwota może mieć negatywny wpływ na Twój budżet i zwyczajnie może się okazać, że w ciągu miesiąca zabraknie Ci funduszy na pozostałe istotne opłaty, jak rachunki czy jedzenie.

Okres spłaty pożyczki

Elementem, który jest równie ważny jak ewentualne opłaty dodatkowe, jest okres spłaty pożyczki. W większości przypadków wynosi on nie więcej niż 30 dni, choć w tym przypadku również zdarzają się wyjątki. Dłuższy okres spłaty ma zwykle miejsce w sytuacji, gdy decydujemy się na pożyczenie wyższej kwoty, dzięki czemu będziemy w stanie odpowiednio się do tego przygotować. Równie ciekawym rozwiązaniem, na które decydują się niektóre firmy pożyczkowe jest przedłużenie terminu, w którym musimy uregulować należność, jednak nie jest to reguła.

Pamiętaj, że wszystkie informacje dotyczące terminu spłaty pożyczki powinny być udostępnione do wglądu klientowi na stronie internetowej pożyczkodawcy. Jeśli taka informacja się nie pojawia, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia.

Pożyczka – czy warto się na nią decydować?

Czy pożyczka pozabankowa rzeczywiście jest opłacalna? To pytanie może zadawać sobie wiele osób, które po raz pierwszy stają przed takim wyborem. Pożyczka online może być naprawdę dobrym rozwiązaniem, które pomoże podreperować nam nasz domowy budżet, kiedy znajdujemy się w trudniejszej sytuacji finansowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że decyzja dotycząca skorzystania z usług instytucji pozabankowych nigdy nie powinna być podejmowana w sposób spontaniczny i pod wpływem chwili.

Zostaw komentarz