wpisz aby wyszukać

Polisa ubezpieczeniowa, dyplom potwierdzający wykształcenie – na co jeszcze zwracać uwagę szukając biura rachunkowego?

Podziel się

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wraz z objęciem obszarów nieobowiązkowych, a do tego dyplom potwierdzający kierunkowe wykształcenie wyższe. To podstawa, gdy decydujemy się na powierzenie swojej księgowości biurze rachunkowemu. Jednak firm, które posiadają zarówno polisę, jak i są w stanie pochwalić się właściwym wykształceniem swoich pracowników, jest dużo. Na jakiej podstawie zadecydować, które z nich spełni nasze oczekiwania?

Odległość od miejsca zamieszkania

W dobie, gdy wszystko przenosi do Internetu i załatwienie najbardziej złożonych spraw nie wymaga fizycznej obecności w danym miejscu, odległość biura rachunkowego od miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej, wydaje się nie mieć znaczenia. Mimo wszystko jest to aspekt, który może pomóc właściwie wybrać. Mamy różne preferencje. Jedni z nas wolą wszystko załatwić mailowo lub telefonicznie, inni potrzebują spotkać się z księgowym na żywo i omówić newralgiczne kwestie.

By znaleźć biuro rachunkowe w odległości, jaka najbardziej nam odpowiada, warto zajrzeć na stronę UslugiKsiegowe.pl i skorzystać z wyszukiwarki. Gdy pozyska się listę przynajmniej kilku biur rachunkowych oferujących usługi stacjonarnie, można iść o krok dalej. Dobrze jest umówić się na pierwsze spotkanie. Realnie na miejscu ocenić podejście przydzielonego księgowego, który potencjalnie będzie zajmował się naszymi sprawami. Sposób zaznajamiania z tematem księgowości, przedstawiania zawiłych spraw, fachowa pomoc, udzielanie niezbędnych wskazówek i porad – to konieczność! Biuro rachunkowe oferujące indywidualne podejście do każdego Klienta, jest godne zaufania.

Specjalizacja w branży

Teoretycznie małe czy duże biura rachunkowe, powinny poradzić sobie z księgowością każdej firmy, niezależnie od branży i profilu działalności. W praktyce jednak warto szukać takich osób, które na co dzień zajmują się konkretnym obszarem. Wyspecjalizowane biura rachunkowe są w stanie profesjonalnie zająć się księgowością. Znają charakterystyczne niuanse, mają wiedzę i dostęp do informacji o wiele bardziej szczegółowych, które są specyficzne i wymagają zupełnie innego podejścia.

Sprawne i nowoczesne działanie

Nierzadko potrzebujemy jednorazowych porad, odpowiedzi na pytania niecierpiące zwłoki, a nie „tylko” pracy w wyznaczonych godzinach i schematycznego działania księgowego. Powinniśmy zatem zorientować się, czy dane biuro rachunkowe, a właściwie przypisany nam księgowy, jest w stanie pomóc poza wyznaczonymi godzinami pracy.

Organizacja to element decydujący o zadowalającej lub też nie, przyszłej współpracy. Tutaj zalicza się sposób kontaktu, szybkość reagowania, forma przesyłania dokumentów, a także możliwość pozyskiwania na bieżąco najważniejszych informacji.

Sprawnie działające biuro rachunkowe, nowocześnie zorganizowane, bazujące nie tylko na dotychczasowej wiedzy i umiejętnościach, ale stale się rozwijające. Tego potrzeba podatnikom!

Zostaw komentarz