wpisz aby wyszukać

Usługi faktoringowe — poznaj zalety tego sposobu finansowania biznesu

Podziel się

Obecnie usługi faktoringowe są jednym z najpopularniejszych rodzajów finansowania wielu przedsiębiorstw. Pozwalają im one zachować płynność i zabezpieczają przed ryzykiem niewypłacalności kontrahentów. Korzyści wynikające z tego rozwiązania docenia coraz więcej firm. Dlaczego warto skorzystać z tego sposobu finansowania swojego biznesu? Podpowiadamy.

Czym są usługi faktoringowe?

Usługi faktoringowe polegają na możliwości sprzedaży niezapłaconych faktur naszych kontrahentów zewnętrznej firmie w zamian za gotówkę. Dzięki temu możliwe jest szybkie odblokowanie środków finansowych, które przez długi czas byłyby zamrożone w nieuregulowanych jeszcze rachunkach. Pozwala to na otrzymanie gotówki niezbędnej do funkcjonowania biznesu i inwestycji.

Jakie są zalety usług faktoringowych?

Najważniejszą zaletą korzystania z usług faktoringowych jest możliwość szybkiej poprawy płynności finansowej przedsiębiorstwa. Faktury wystawiane są z terminem płatności wynoszącym nierzadko 60 a nawet 90 dni. W tym czasie pieniądze są zamrożone, a firma nie może nimi obracać. Faktoring pozwala na szybkie odmrożenie gotówki i możliwość jej dowolnego wykorzystania. To pomoc w utrzymaniu płynności finansowej i szybkiego otrzymania finansowania bez konieczności załatwiania zbędnych formalności czy zaciągania kredytów.

Kolejną zaletą usług faktoringowych jest prostota całego procesu. Skorzystać z nich mogą również firmy, które dopiero od niedawna są na rynku i dlatego też nie zdążyły jeszcze zbudować historii i zdolności kredytowej i w związku z tym nie mogą liczyć na otrzymanie pożyczki od banku. Faktoring pozwala również na zaoszczędzenie czasu, ponieważ wszelkie problemy związane z płatnościami powinien rozwiązywać faktor. Oznacza to, że przedsiębiorstwo, które korzysta z jego usług, nie musi obsługiwać i monitorować poszczególnych wpływów.

Firmy faktoringowe dodatkowo wspierają swojego klienta w sytuacji, kiedy okaże się, że jego kontrahent był nieuczciwy i nie uregulował na czas zobowiązań. W takiej sytuacji doświadczenie faktora i jego możliwości prawne, zwłaszcza dla nowopowstałych przedsiębiorstw mogą być nieocenioną pomocą.

Jakie firmy mogą korzystać z faktoringu?

Z usług faktoringowych oferowanych na stronie https://pragmago.pl/ mogą skorzystać praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa. Podczas gdy oferta banków często skierowana jest jedynie do dużych firm. Instytucje pozabankowe z kolei obsługują zarówno mikro, małe jak i średnie przedsiębiorstwa, które chcą przyciągnąć nowych kontrahentów, dzięki dłuższym terminom płatności, a jednocześnie nie mieć problemów z utrzymaniem płynności finansowej.

Zostaw komentarz