wpisz aby wyszukać

Za firmowe prezenty trzeba zapłacić podatek

Podziel się

Święta to dla 9 na 10 pracodawców doskonała okazja do nagrodzenia i docenienia swoich pracowników. Niestety jak przy wszystkim tak i przy prezentach świątecznych trzeba odprowadzić podatek.

– Właściwie od wszystkiego co dostajemy od pracodawcy jest odprowadzany podatek. Dotyczy to także prezentów. Jest na to metoda. Jeżeli takie podarunki zostaną sfinansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i nie przekroczą kwoty 380 zł w rok to nie ma od tego podatku – mówi Paweł Łojewski, Sodexo Benefits and Rewards Services.

Regulacja na temat zwolnienia z podatku dotyczy m.in. środków przekazywanych w formie przedpłaconej karty płatniczej. Dlatego Karta Podarunkowa jest atrakcyjnym prezentem z punktu widzenia pracodawcy, ale również pracownika, który ma możliwość samodzielnego wyboru wymarzonego prezentu, za kwotę ustaloną przez pracodawcę. To również rozwiązanie, któremu towarzyszy dostęp do promocji i zniżek. Jest to szczególnie istotne w okresie świątecznym, bo stanowi realne wsparcie domowego budżetu.

Według badań średnia kwota przeznaczana rocznie na świadczenia wynosi już 787 zł na pracownika.

Zostaw komentarz