wpisz aby wyszukać

Założyciel Grupy Emperia – Artur Kawa inwestuje w FinTech

Podziel się

Założyciel, wieloletni prezes i przewodniczący rady nadzorczej Grupy Emperia szuka nowych wyzwań biznesowych. Wspólnie z partnerami z branży finansowej rozwija Kredytmarket.com – internetową platformę, która udziela kredytu dla przedsiębiorców.

Artur Kawa swoją biznesową przygodę̨ rozpoczął 15 czerwca 1990 roku od handlu hurtowego artykułami spożywczymi. Potem pojawiły się supermarkety, działalność deweloperska i zarządzanie nieruchomościami oraz IT. Przez lata konsekwentnie rozwijał firmę̨, zapraszając do niej kolejnych wspólników, a potem akcjonariuszy. W 2002 roku wspólnie z Funduszem Enterprise Investors doprowadził do upublicznienia akcji spółki Emperia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w 2006 roku zrealizował największą fuzję w branży hurtowej z białostocka spółką BOS. W 2011 roku Emperia sprzedała Eurocashowi swoją dystrybucyjną część́ działalności, koncentrując się na rozwoju supermarketów i IT. W kwietniu 2018 roku, po wielomiesięcznym procesie poszukiwania optymalnego partnera, Emperia znalazła nowego inwestora. Litewska grupa handlowa Maxima 17 kwietnia 2018 roku nabyła ponad 93 % akcji spółki.

Kredytmarket.com – stworzony przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców

Kolejne biznesowe przedsięwzięcie Artura Kawy Kredytmarket.com, to polski FinTech, który udziela kredytu online dla działalności gospodarczych. Funkcjonuje na rynku od grudnia 2016 roku. W tym czasie zdobył zaufanie i zasilił kapitałem ponad 200 mikroprzedsiębiorców, głównie z branży e-commerce, na łączną kwotę 10 mln złotych. W 2017 roku otrzymał nagrodę̨ Innowacja Roku w konkursie e-Commerce Polska Awards. Operatorem serwisu Kredytmarket.com jest Polska Platforma Kredytowa S.A., start-up z siedzibą w Campus Google Warsaw.

„Nowoczesne technologie są już na stałe wkomponowane w funkcjonowanie firm, zarówno dużych korporacji, jak i mikroprzedsiębiorstw. Znaczenie rozwiązań́ przyspieszających procesy biznesowe i eliminujących biurokrację będzie wciąż rosło, a firmy, które potrafią̨ to dostarczać́ będą̨ atrakcyjnym obszarem do inwestowania” – podkreśla Artur Kawa.

Zostaw komentarz