wpisz aby wyszukać

Chcesz czuć się bezpiecznie? Koniecznie się ubezpiecz!

Podziel się

Większość polis ubezpieczeniowych nie ma charakteru obowiązkowego, jednak bez wątpienia warto część z nich zakupić. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szereg produktów, które zdecydowanie poprawią Twoje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wśród nich znajduje się m.in. ubezpieczenie na życie, autocasco, czy ubezpieczenie domu (lub mieszkania).

Polisa na życie – dla bezpieczeństwa Twojej rodziny

Najbardziej podstawowym rodzajem polisy jest ubezpieczenie na życie. Co do zasady jej celem jest zabezpieczenie Twojej najbliższej rodziny na wypadek Twojej śmierci. Obecnie jednak ubezpieczenia te mogą mieć znacznie bardziej poszerzony zakres ochrony, kształtowany w porozumieniu z klientem towarzystwa ubezpieczeniowego.

Polisa ta może więc ochronić Cię na wypadek utraty pracy, niepełnosprawności, poważnego uszczerbku na zdrowiu, czy poważnego zachorowania. Z całą pewnością jest to produkt warty zakupu, szczególnie mając na uwadze bardzo elastyczne podejście ubezpieczycieli do jego kształtowania.

Ubezpieczenie grupowe – oferta dla pracowników

Specyficznym rodzajem ubezpieczenia na życie jest tzw. ubezpieczenie grupowe. Przede wszystkim jest ono oferowane jednostkom zatrudniającym pracowników. Oferty ubezpieczeń grupowych cechują się stosunkowo szerokim zakresem ochrony i relatywnie niewielką ceną. Przewidują przy tym wypłatę odszkodowań z tytułu rozlicznych zdarzeń ubezpieczeniowych oraz często oferują zniżki na leki czy konsultacje medyczne.

Ubezpieczenia grupowe najczęściej oferowane są w kilku wariantach, spośród których możesz wybrać ten najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. W przeciwieństwie do klasycznych polis na życie nie ma tutaj możliwości indywidualnego kształtowania zakresu ochrony, a wybrane warianty oferowane są w takiej samej formie wszystkim zatrudnionym.

Autocasco – jeśli jesteś kierowcą

Autocasco to jedno z najbardziej niezbędnych ubezpieczeń. Jego głównym celem jest zabezpieczenie finansowe Twojego samochodu. Dzięki niemu możesz liczyć na sfinansowanie naprawy swojego auta nawet wówczas, gdy nieumyślnie doprowadzisz do wypadku komunikacyjnego. To bez wątpienia bardzo cenna ochrona, bowiem naprawy te są niezwykle kosztowne.

Co więcej, autocasco chroni także Twój pojazd na wypadek kradzieży oraz jego zniszczenia w wyniku aktu wandalizmu, pożaru czy zalania. Polecamy, aby każdy właściciel samochodu bardzo poważnie rozważył zakup takiej polisy.

Ubezpieczenie domu i mieszkania – musisz je mieć!

Ubezpieczenie domu (lub mieszkania) jest polisą, z której absolutnie nie powinieneś rezygnować. W końcu Twój dom zawsze pozostaje najcenniejszym składnikiem majątku i musisz otoczyć go wyjątkową opieką. Odpowiednie ubezpieczenie zagwarantuje Ci jego szeroką ochronę na wypadek zniszczenia domu wskutek zalania, czy też pożaru.

Ponadto, polisa zapewnia Ci również ochronę w sytuacji, w której padniesz ofiarą kradzieży oraz aktu wandalizmu. Polecamy, abyś zawsze korzystał z takiego produktu ubezpieczeniowego i zawsze zabezpieczał swój najcenniejszy majątek!

Polisy turystyczne – dla bezpiecznej podróży

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do kwestii zakupu polisy turystycznej, co jednoznacznie należy uznać za błąd. W przypadku jakiegokolwiek wypadku za granicą możesz mieć bardzo poważne problemy zarówno z leczeniem na miejscu, jak i z pokryciem kosztów transportu do kraju. Zachęcamy, aby tego typu ubezpieczenie wykupić przed każdym dalszym wyjazdem – tym bardziej, że nawet poszerzone ubezpieczenie na życie nie zawsze obejmie Cię zagraniczną opieką.

Wybierz najkorzystniejszą polisę!

Obecnie możesz znaleźć cały szereg różnorodnych ofert ubezpieczeniowych bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz np. „ubezpieczenie na życie online”, a otrzymasz cały szereg unikalnych produktów. Zachęcamy, abyś nie lekceważył kwestii odpowiedniego ubezpieczenia i wykupił przynajmniej te najbardziej podstawowe.

Zostaw komentarz