wpisz aby wyszukać

Na co zwrócić uwagę kupując komputer gamingowy?

Podziel się

Zastanawiasz się nad kupnem komputera, który będzie służył ci głównie do gier? W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich podzespołów komputera. Zatem jak powinien wyglądać idealny komputer gamingowy?

Komputer gamingowy – jaki procesor?

Jakie będą najlepsze parametry dla komputera, który będzie służył głównie do gier? W pierwszej kolejności powinniśmy się skupić nad wyborem odpowiedniego procesora. Zdecydowanie absolutnym minimum jest w przypadku komputerów gamingowych procesor 4-rdzeniowy. Pamiętajmy jednak, że jest to dolna granica jeśli chodzi o moc procesora. Zupełnie lepszym rozwiązaniem będą procesory 6-rdzeniowe, a już idealna sytuacja będzie, kiedy w naszym komputerze zainstalujemy procesor 8-rdzeniowy.

Karta graficzna do gier

Również niezwykle ważna w przypadku komputera gamingowego jest odpowiednia karta graficzna. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na producenta, a także na ilość zamontowanej pamięci graficznej. Wydaje się, że absolutnie minimum przy karcie graficznej jest pamięć 2 GB. Niemniej jednak zdecydowanie najkorzystniejszą opcją są parametry 6 GB lub nawet 8GB.

Jaki dysk wybrać do komputera gamingowego?

Dobry dysk do komputera gamingowego powinien być przede wszystkim wydajny, a także pojemny. Spotykane są również komputery, gdzie zastosowano dwa dyski. W tym wypadku mamy do czynienia z mniejszym dyskiem SSD, który będzie służył do instalacji systemu, a także z dyskiem HDD, którego celem będzie magazynowanie danych.

Płyta główna w komputerze gamingowym

Istotną kwestią jest również wybór odpowiedniej płyty głównej. Przede wszystkim powinna być ona kompatybilna z pozostałymi częściami komputera. Warto pamiętać, że od konkretnego modelu płyty głównej będzie zależało to, jaką będziemy mogli zainstalować pamięć RAM.

Zasilacz do komputera gamingowego

Ważną kwestią jest również wybór odpowiedniego zasilacza do komputera gamingowego. Przede wszystkim komputery takie pobierają dużą ilość mocy. Dlatego powinniśmy wybrać zasilacz bardzo dobrej jakości. Najczęściej spotykane są zasilacze 550-700W.

Wentylator

Nie możemy również zapomnieć o odpowiednim wentylatorze do komputera gamingowego. Podczas długotrwałych gier, które angażują sporą ilość pamięci RAM, musimy się z tym, że w podzespołach naszego komputera znacznie wzrośnie temperatura.

Jeśli ni jesteś specjalnie obeznany w doborze odpowednich podzespołów do komputera, to lepiej takie zadanie zlecić specjaliście. Dzięki temu będziesz miał pewność, że złoży dla ciebie komputer gamingowy, które będzie spełniał twoje oczekiwania.

Zostaw komentarz