wpisz aby wyszukać

Kredyt pod zastaw samochodu, z możliwością użytkowania. Czyli sposób na pieniądze, dla każdego!

Podziel się

Potrzebujesz gotówki, ale nie otrzymasz tradycyjnego kredytu? Niska zdolność kredytowa, albo inne zadłużenia, przez które nie otrzymasz pożyczki? Jeszcze nic straconego! W dzisiejszym artykule opisujemy sposób na szybką gotówkę, bez posiadania zdolności kredytowej! Sposób ten, staje się coraz bardziej popularny i jest możliwością uzyskania pieniędzy w bardzo szybkim czasie, przy minimum formalności. Jesteś ciekawy dla kogo i jak można otrzymać taki kredyt? Opisujemy wszystko poniżej: 

Jak działa kredyt pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania?

Takowa pożyczka różni się od tradycyjnej pożyczki tym, że musimy zastawić nasz samochód. Jest to forma zabezpieczenia pożyczkodawcy przed brakiem spłaty. Niestety, w razie unikania spłacania tych rat, tracimy samochód. Oczywiście jest to o wiele bezpieczniejsza forma zastawu, aniżeli zastaw naszego domu czy mieszkania. Dzięki temu unikamy takich konsekwencji, jak utrata dachu nad głową. Oczywiście kredyt pod zastaw samochodu daję nam możliwość ciągłego korzystania z samochodu. Dlatego nie musimy martwić się o dojazdy do pracy czy na zakupy. 

 Warunki kredytu pod zastaw samochodu

Samo posiadanie samochodu nie jest wystarczające. Musimy spełnić szereg, nie wymagających jednak, warunków. Jest to przede wszystkim posiadanie w miarę nowego samochodu(z wykluczeniem samochodów zabytkowych), aktywne ubezpieczenie OC/AC, ważny przegląd techniczny. Musimy również być jedynymi właścicielami pojazdu, oraz posiadać wszystkie, niezbędne dokumenty. Auto musi być sprawne. Oczywiście musimy również posiadać wazny dowód osobisty i być pełnoletni. 

Jeżeli nasz pojazd i my sami, spełniamy powyższe rachunki, nie pozostaje nic innego, jak ubiegać się o kredyt pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania! 

 Formalności związane z kredytem pod zastaw samochodu

Jeżeli spełniamy wszystkie warunki, które zostały podane wcześniej, możemy przejść do formalności. Takowe możemy wypełnić w placówce banku, albo w wygodniejszy sposób – przez internet. Po zaakceptowaniu naszego wniosku przez pożyczkodawcę, będziemy poproszeni o wpisanie parabanku jako współwłaściciela pojazdu. Jest to forma zabezpieczenia, o której była mowa wcześniej. Aby móc to zrobić, musimy wybrać się do Wydziału Komunikacji, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Tam, wypełniamy odpowiedni formularz, a w zamian dostajemy potwierdzenie wymaganego wpisu. Wracamy z tym dokumentem do banku, a jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie – gotówkę otrzymamy w ciągu 24 godzin! 

Więcej na temat kredytu pod zastaw samochodu, z możliwością użytkowania, formularz i kalkulator, znajdziecie na https://autokapital.pl 

Zostaw komentarz