wpisz aby wyszukać

W jaki sposób monitorować przesyłki?

Podziel się

Sprawdzanie statusu przesyłki to jedno z najważniejszych udogodnień w procesie zakupowym online. Firmy kurierskie oferują klientom możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się ich zamówienie. W poniższym poradniku wyjaśniamy, jak możesz namierzyć swoją paczkę i wskazujemy zalety tej funkcji w dobie dynamicznego rozwoju branży e-commerce.

Jak namierzyć paczkę – sposoby

Sposobów na namierzenie paczki jest kilka. Mogą się one różnić w zależności od wybranego przewoźnika, lecz najpopularniejszą formą sprawdzenia statusu zamówienia jest wpisanie numeru paczki w specjalnym okienku na stronie dostawcy. Właściwie na wszystkich stronach internetowych firm kurierskich znajdziesz zakładkę oznaczoną jako Śledzenie przesyłki. Po jej włączeniu na ekranie pojawi się miejsce, w którym należy wpisać numer paczki. Skąd go wziąć? Znajdziesz go na swoim e-mailu po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym. Niekiedy trafi on do Ciebie także za pośrednictwem SMS-a. Po wprowadzeniu numeru przesyłki w odpowiednim polu na ekranie ukażą Ci się wszystkie etapy, które przeszła paczka oraz jej aktualna lokalizacja. Możesz zobaczyć tam także dokładne miejsce oraz godzinę, o której przesyłka została w nim zarejestrowana.

Poza tym status przesyłki możesz śledzić np. w aplikacji InPost Mobile. Jeśli zamawiasz produkty za pośrednictwem InPost, w aplikacji szybko sprawdzisz aktualny status paczki. Wystarczy, że uruchomisz apkę i w zakładce Odbieram klikniesz interesującą Cię paczkę. Wyświetlą Ci się wszystkie minione oraz aktualny status przesyłki. Poza tym nie zawsze musisz samodzielnie monitorować swoje zamówienie. Robiąc zakupy w sklepie internetowym, zazwyczaj od razu otrzymujesz potwierdzenie na e-maila. Sprzedawca w następnych wiadomościach informuje Cię o statusie zamówienia, więc wiesz, kiedy możesz spodziewać się paczki.

Monitorowanie paczki – zalety

W artykule o tym, jak namierzyć paczkę, możesz przeczytać więcej szczegółowych informacji o monitorowaniu swoich przesyłek. Dowiesz się m.in., jak trafiają one do Paczkomatów. Warto wziąć pod uwagę zalety, które płyną ze śledzenia paczek. Przede wszystkim odbiorca wie, czy jego paczka wyruszyła w drogę, czy nadal znajduje się na magazynie sklepu. Później może sprawdzać, w jakim tempie zbliża się dostawa i oszacować, kiedy może spodziewać się kuriera. Jeśli jest to dostawa do domu, a status przesyłki informuje, że została ona wydana do doręczenia, odbiorca wie, że powinien wyczekiwać paczki już dziś. Monitorowanie statusu przesyłek sprawdza się nie tylko przy pilnych zamówieniach. Daje też poczucie kontroli i bezpieczeństwa przy dokonywaniu zwyczajnych zakupów. Rejestrowanie statusów zamówień może okazać się pomocne także w sytuacjach wyjątkowych, np. gdy przesyłka zostanie zgubiona. Łatwiej wtedy określić, gdzie powinno się jej szukać.

Zostaw komentarz