wpisz aby wyszukać

Pełna księgowość – jak wybrać najlepszą firmę?

Podziel się

Pełna księgowość to jedna z form rozliczeń finansowych w przedsiębiorstwach. Obowiązek jej prowadzenia mają spółki komandytowe, komandytowo-akcyjne, akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz te firmy, których przychód w ciągu roku przekroczył 2 miliony euro. Pełna księgowość jest znacznie bardziej skomplikowana niż uproszczona. Jak wybrać do jej obsługi biuro księgowe?

Doświadczenie biura księgowego

Prowadzenie pełnej księgowości to dużo większe wyzwanie niż prowadzenie działalności w oparciu o księgowość uproszczoną, tą w dużej mierze można prowadzić samodzielnie – przekonuje nas biuro, której jedną z ofert jest pełna księgowość w Krakowie. Do zarządzania finansami spółki lub większego przedsiębiorstwa potrzebna jest już specjalistyczna wiedza.

To właśnie wiedzy, a także doświadczenia należy szukać u biura księgowego, które chce się zatrudnić. Najlepiej jeśli ma ono w portfolio swoich klientów również inne firmy z branży. Oznacza to, że znają specyfikę danego segmentu rynku, co zazwyczaj podnosi skuteczność prowadzonych działań.

Renoma księgowego

Powierzenie prowadzenie pełnej księgowości osobie, co do której nie ma się zaufania jest złym pomysłem – dotyczy to również biur oferujących rozliczenia podatkowe w Krakowie. Dlatego podczas poszukiwania idealnego biura księgowego, pod uwagę należy wziąć również jego renomę.

Jeśli z pojawiających się w sieci opinii wynika, że w danym biurze księgowym następuje częsta rotacja specjalistów lub nie wykonują oni swoich obowiązków na czas to warto rozważyć wybór innego biura.

Prowadzenie pełnej księgowości – cennik

Biura księgowe przyjmują różne parametry do swoich wycen. Niektóre z nich pobierają miesięczną opłatę z góry, inne rozliczają się na podstawie liczby dostarczonych dokumentów księgowych – im jest ich więcej, tym więcej trzeba zapłacić.

Niezależnie od tego, jaki model rozliczeniowy przyjmuje biuro, z którym zamierzasz współpracować, koniecznie porównaj jego ofertę z innymi. Może się okazać, że za ten sam zakres prac, w innym biurze zapłacisz nawet kilkanaście procent mniej.

Zostaw komentarz